Odwrócony kredyt hipoteczny – co to takiego?

Wiele osób zbliżających się do emerytury lub już ją pobierających bardzo chętnie zwiększyłoby swoje miesięczne przychody. Mnóstwo osób jest wtedy zmuszonych do obniżenia standardu swojego życia.

Zbliżając się do emerytury jednym z twoich najbardziej wartościowych aktywów będzie pewnie twoja nieruchomość.

Do czasu przejścia na emeryturę nasza nieruchomość z pewnością będzie warta o wiele więcej niż za nią zapłaciłeś.

Jest sposób, żeby wykorzystać twoją nieruchomość do sfinansowania wydatków na życie bez konieczności jej sprzedaży.

Renta hipoteczna (odwrócona hipoteka lub odwrócony kredyt hipoteczny) pozwala właśnie na coś takiego. Możesz zdecydować, że będziesz dostawał miesięcznie taką samą kwotę do końca życia. Jest to dochód nieopodatkowany ponieważ jest on w formie pożyczki. Działa to w ten sposób, że bank przejmuje nieruchomość po twojej śmierci, a w zamian za to do końca życia wypłaca ci co miesiąc kwoty pieniędzy, których wysokość uzależniona jest min. od wartości nieruchomości, twojego wieku, oczekiwanej długości twojego życia itp.

Możesz także zdecydować się na odwrócony kredyt hipoteczny (rentę hipoteczną) połowy wartości nieruchomości. Miesięczne płatności, które będziesz wtedy dostawał od banku są jednak wtedy o wiele niższe.

Można powiedzieć, że w tym rozwiązaniu kredyt hipoteczny udzielany jest bankom. Dlatego też nazywane jest to odwróconą hipoteką.

Jeżeli zdecydujesz się na odwrócony kredyt hipoteczny (rentę hipoteczną, odwróconą hipotekę), a później wartość nieruchomości spadnie kwota, którą miesięcznie będziesz dostawał nie zostanie obniżona. W takiej sytuacji „stratę” ponosi instytucja udzielająca renty hipotecznej (odwróconej hipoteki).

Jeżeli więc nie chcesz nikomu przekazać nieruchomości po swojej śmierci, przekazać tylko jej część lub też nie masz innego wyjścia bo potrzebujesz dodatkowych pieniędzy to odwrócony kredyt hipoteczny (renta hipoteczna) jest świetnym rozwiązaniem na dodatkowy dochód będąc na emeryturze.

http://pomnazanie-pieniedzy.pl/inwestycyjny-kredyt.html

Google+

Podziel się ze znajomymi


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *