Które zawody są najlepsze w czasach kryzysu?

Część osób zawsze potrafi znaleźć sposób na zarobienie pieniędzy, żeby przetrwać czasy kryzysu. Sporo ludzi jest zwalnianych z pracy. Okres wysokich premii dla sporej części osób się skończył i nie prędko powróci. Przychody utrzymują się na tym samym poziomie podczas gdy koszty kredytów i wysokość rachunków rosną. Wiele ludzi jest zmuszonych sprzedać swoje domy i luksusowe auta.

Osoby, które nabyły praktycznych umiejętności lub mają „wyuczony zawód” są w najlepszej sytuacji w czasach kryzysu. Tacy ludzie nawet gdy zostaną zwolnieni z pracy zawsze mogą sobie znaleźć jakieś zlecenia z tzw. „płatnością do ręki”. Tego typu praca na czarno w krajach zachodu mieści się w przedziale między 0,5 a 20 % PKB. Ten typ pracy z płatnością „do ręki” staje się najbardziej popularny właśnie w czasach kryzysu, a zmniejsza się w czasach boomu gospodarczego.

Jakiego rodzaju kwalifikacje ułatwiają znalezienie pracy z „płatnością do ręki”? Zawodami, w których powszechnie spotyka się tego typu płatności są: mechanik, hydraulik, murarz czy elektryk. Zawsze jest duża ilość nieruchomości, sprzętu czy samochodów wymagających napraw. Większość ludzi jest skłonna zapłacić za tego typu pracę „do ręki” unikając w ten sposób płatności ubezpieczenia czy podatku, które byłyby nieuniknione zatrudniając kogoś na umowę o pracę.

„Praca na czarno” bo nic innego to nie jest trzeba nazywać to po imieniu może być wyśmienitym źródłem dodatkowego dochodu. Osoby na nią się decydujące muszą jednak być świadome, że jest to ryzykowne i nielegalne. Osoba zatrudniająca kogoś na czarno jak i osoba która się na to godzi może zostać ukarana wysoką karą grzywny, gdyby to „ujrzało światło dzienne”. Ktoś kto pracuje na czarno nie jest ubezpieczony od wypadku.

Najbezpieczniej jest więc wykonywać wyżej wspomnianych usługi legalnie. Tego rodzaju zajęcia bardzo dobrze nadają się na pracę w pełnym wymiarze czasu jako freelancer.

http://www.pomnazanie-pieniedzy.pl

Google+

Podziel się ze znajomymi


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *