Jeżeli chcesz być bogatym to nie inwestuj w fundusze

Jeżeli chcesz stać się osobą zamożną to musisz przestać robić to co robią wszyscy. Robienie tego samego co wszyscy sprawi, że będziesz miał to samo co oni. Spora część osób inwestuje w fundusze i to najczęściej w najgorszym do tego momencie.

Większość osób nigdy nie zostanie bogata. Stanie się tak ponieważ, spora część ludzi (klasa średnia) obserwuje w co inwestują inni i inwestują w to samo. Inni bogatymi nie są więc oni też się bogatymi nie staną. Ludzie z klasy średniej bogaci nie są i jak będziesz inwestował tak jak oni to statystycznie masz bardzo małe szanse na zostanie bogatym. Powinieneś popracować nad zmianą swojego sposobu myślenia i podejścia do inwestowania jeżeli chcesz odnieść finansowy sukces.

Bardzo możliwe; że rodzina, znajomi, przyjaciele mówili Ci; żebyś chodził do szkoły; miał dobre stopnie; znalazł dobrą pracę; odkładał pieniądze i inwestował w fundusze inwestycyjne. „Zacznij wcześnie i inwestuj długoterminowo” – powtarzali. „Lokuj część w fundusze akcyjne, część w obligacyjne i część w fundusze rynku pieniężnego żeby rozłożyć ryzyko” – pewnie już to gdzieś słyszałeś? Ale wiesz co? Mnóstwo ludzi tak postępuje i mimo tego klasa średnia pracuje do 65 roku życia albo nawet dłużej. Następnie przechodzą na emeryturę mało kiedy mając nazbierane wystarczająco dużo pieniędzy.

Szybki rzut okiem na biografie najbogatszych ludzi błyskawiczne uświadomi ci, że nie zgromadzili oni swoich majątków dzięki inwestowaniu w fundusze. Nie dorobili się oni swoich fortun inwestując jak klasa średnia. W jednym z artykułów w „MoneySense Magazine” przedstawiono wyniki badań z których wynika, że większość bogatych ludzi nie oddaje swoich pieniędzy w zarządzanie komuś innemu w nadziei na to, że je pomnoży. Większość z nich inwestuje na własną rękę.

Jeśli marzy Ci się zostanie wolnym finansowo to zacznij inwestować jak bogaci. Przyjrzyj się uważnie jakie metody i strategie stosowali. Większość z nich nie trzyma w tajemnicy na czym i jak zarobili pieniądze. Sporo z nich napisało nawet o tym książki. Jeżeli nie lubisz czytać książek lub nie masz na to czasu to weź pod uwagę udział w jakimś szkoleniu z dziedziny jak zarobić pieniądze. Wiedza z zakresu inwestowania i zarabiania pieniędzy jest tym co oddziela klasę średnią od bogatych. Bogaci wcale nie są mądrzejsi, nie mają także więcej szczęścia niż inni. Spora część dziś finansowo wolnych ludzi kiedyś była biedna lub pochodziła się z klasy średniej. Przeznaczenie trochę czasu na edukację z dziedziny zarabiania pieniędzy zamiast na siedzenie przed telewizorem jest tym co prędzej czy później doprowadzi cię do finansowej wolności.

http://www.pomnazanie-pieniedzy.pl

Google+

Podziel się ze znajomymi


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *