Jak znaleźć najlepszy kredyt hipoteczny?

Zakup mieszkania czy domu w sytuacji gdy na światowych rynkach finansowych dominuje niepewność może być wręcz paradoksalne. Jak w takiej sytuacji znaleźć kredyt najlepszy dla siebie?

Z jednej strony ceny nieruchomości znacznie spadły i możesz natrafić na świetne okazje na zakup nieruchomości, które jeszcze jakiś czas temu były poza twoim zasięgiem. Z drugiej jednak strony banki bardzo zaostrzyły kryteria na jakich kredyt hipoteczny jest udzielany. Mamy przez to wrażenie, że uzyskanie kredytu hipotecznego na twój wymarzony dom, na dogodnych warunkach jest wręcz niewykonalne. Są to jednak tylko pozory. Pomimo tego iż banki znacznie zaostrzyły warunki na jakich udzielane są kredyty to ciągle możesz uzyskać kredyt, który potrzebujesz na dogodnych warunkach.

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, gdy potrzebny Ci jest kredyt hipoteczny to sprawdzić oferty co najmniej kilku banków. Często ludzie zostają „przywiązani” na kilkanaście, a czasami nawet kilkadziesiąt lat do kredytu na bardzo niekorzystnych warunkach, bo udali się tylko do jednego banku i nie sprawdzili ofert konkurencji. To poważny błąd. Możesz np. wziąć ofertę uzyskaną w jednym banku i udać się z nią do innego banku z zapytaniem czy mogą udzielić Ci kredytu na lepszych warunkach. Następnie powtórzyć proces udając się jeszcze do innego banku. Nie bój się także iść do pośrednika kredytowego. Ci ludzie to profesjonaliści, którzy mają wgląd w rynek kredytowy i pomogą Ci zrozumieć różnice w ofertach poszczególnych banków i wybrać kredyt na najlepszych dla Ciebie warunkach. Pośrednik kredytowy jest w stanie uzyskać dla Ciebie kredyt na lepszych warunkach niż dostałbyś udając się samodzielnie do banku.

Drugą rzeczą, którą powinieneś zrobić jest sprawdzenie swojej zdolności kredytowej i jeżeli to możliwe to jej poprawienie. Poprawić ją możesz np. odkładając trochę zaciągnięcie kredytu hipotecznego jeżeli masz zaciągnięty jakikolwiek inny kredyt, który w najbliższym czasie kończysz spłacać. Wyjaśnij wszystkie nieporozumienia, które mogą zaszkodzić twojej zdolności kredytowej. Upewnij się, że nie figurujesz w Krajowym Rejestrze Dłużników. Możesz się w nim znaleźć np. jeżeli zdarzyło ci się spóźnić z opłaceniem rachunków lub raty jakiegokolwiek kredytu. „Wyprostuj” wszystko zanim udasz się do banku po kredyt hipoteczny.

Te dwie wskazówki powinny Ci pomóc w uzyskaniu kredytu na dogodnych warunkach na dom, o którym marzysz. Sprawdź przez Internet jakie mają oferty banki i nie bój się negocjować.

pomnazanie-pieniedzy.pl/inwestycyjny-kredyt.html

Google+

Podziel się ze znajomymi


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>