Dlaczego właśnie teraz jest dobry moment na zaciągnięcie kredytu hipotecznego?

Podjęcie decyzji o zaciągnięciu kredytu hipotecznego w dzisiejszych czasach do najprostszych nie należy. Od dawna nie obserwowano takich turbulencji na rynkach finansowych z jakimi mamy teraz do czynienia.

Z jednej strony ceny nieruchomości są na nienotowanych od lat niskich poziomach co może oznaczać dobry moment na zakup. Z drugiej jednak strony patrząc na to co dzieje się teraz na świecie można by sądzić, że teraz najlepiej nie podejmować decyzji, których konsekwencje będziesz ponosił przez następne 20-30 lat. Niepewność która towarzyszy podjęciu tej decyzji jest jak najbardziej zrozumiała. Jednak „na papierze” wszystko wskazuje na to, że teraz jest bardzo dobry moment na dokonanie zakupu nieruchomości. Powód jest bardzo prosty: oprocentowanie kredytów jest na rekordowo niskich poziomach teraz. Oprocentowanie z tych poziomów może jeszcze trochę spaść lub zacząć gwałtownie rosnąć.

Dla przeciętnego konsument być może jest to niezauważalne, ale oprocentowanie kredytów hipotecznych znacząco spadło. Znajduje się ono teraz na takich poziomach, że marża jaką zarabiają na nich banki jest o wiele niższa niż ta z przed kilku lat. Wyobraź sobie, że jeszcze kilka lat temu można było spotkać kredyty hipoteczne o oprocentowaniu 10% i wyższym. Dziś możesz znaleźć kredyt hipoteczny o oprocentowaniu 3,5% w skali roku. Jeżeli skorygować to o inflację to można dojść do wniosku, że banki rozdają pieniądze praktycznie za darmo. Patrząc także na kryzys kredytowy z 2008 r. można także wyciągnąć wnioski, że teraz jest bardzo dobry moment na zaciągnięcie jakiegokolwiek kredytu.

Zdecydowanie się jednak na kredyt hipoteczny w dzisiejszych czasach do najprostszych nie należy. Co jeżeli stracę pracę? Co jeżeli nie będę w stanie spłacać rat? Co jeżeli ceny nieruchomości dalej będą spadać? Są to pytania, które każda osoba kupująca nieruchomość po raz pierwszy jak najbardziej słusznie sobie zadaje. Odpowiedź jest jednak taka, że już raczej nie będzie lepszego momentu na pożyczenie pieniędzy niż teraz. To prawie pewne, że w dłuższej perspektywie będziesz wdzięczny, że zdecydowałeś się na kredyt hipoteczny teraz.

www.pomnazanie-pieniedzy.pl/inwestycyjny-kredyt.html

Google+

Podziel się ze znajomymi


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *