Dlaczego bogaci się bogacą, a biedni biednieją?

Założę się, że słyszałeś powiedzenie „bogaci się bogacą, a biedni biednieją”. Skąd ono się wzięło i dlaczego jest tak powszechnie znane. Jest ono tak powszechnie znane, bo jest w 100% prawdziwe. Bogaci rzeczywiście stają się coraz bogatsi, a biedni coraz biedniejsi. Dlaczego coś takiego ma miejsce?

Przyjrzyjmy się najpierw dlaczego bogaci stają się coraz bogatsi. Bogaci odkryli metody na to jak zarobić pieniądze swoimi własnymi pieniędzmi, „zapędzają oni swoje pieniądze do roboty”. Dlatego nie muszą pracować, żeby zarabiać pieniądze. Ich inwestycje przynoszą im zyski kapitałowe lub dochód pasywny. Bogaci koncentrują się głównie na zyskach kapitałowych i dochodach pasywnych, a nie na wypłatach z pracy na etacie. Ludzie zamożni nieprzerwanie budują lub kupują aktywa za pieniądze, które posiadają. Budują oni lub nabywają aktywa, które przynoszą im coraz wiesze dochody pasywne. Dochód pasywny jest kluczowy do zostania bogatym.

Biedni natomiast koncentrują się za bardzo na wypłatach z pracy na etacie. Jest to ich główne, a najczęściej także jedyne źródło dochodu. Źródło dochodu to niestety pozostaje na tym samym poziomie przez długi okres czasu. Z biegiem czasu natomiast wydatki stają się coraz większe. Pojawia się dziecko, ceny paliwa szybko idą w górę, podatki są coraz wyższe itp. W czasie, gdy to wszystko ma miejsce dochody z pracy na etacie takiej osoby pozostają na mniej więcej takim samym poziomie. Mamy więc powód dlaczego biedni stają się coraz biedniejsi. Osoby takie przeważnie zarabiają tyle, że ledwo wystarcza na opłacenie rachunków. Bogaci natomiast mają dochody pasywne na poziomie znacznie przewyższającym ich wydatki.

Jeżeli skoncentrujesz się zbyt bardzo na wypłacie z pracy na etacie to możesz wykonać krok w przód nabywając umiejętności jak inwestować dla zysków kapitałowych i dochodu pasywnego. Biedni stają się coraz biedniejsi, ponieważ większość z nich obawia się przejścia z zarobku z pracy na etacie na dochód pasywny. Są oni uzależnieni od wypłat z pracy na etacie. Nie pozwól na to, żebyś się uzależnił od wypłat z pracy na etacie.

pomnazanie-pieniedzy.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *